Zabawki, które jednocześnie edukują i bawią

19/05/2021

Zabawki edukacyjne polecane są dla dzieci już od pierwszych miesięcy życia. Bawią one i jednocześnie rozwijają umiejętności sensoryczne. Poprzez dotyk dziecko poznaje nowe kształty i materiały. Kształtują one również zdolności poznawcze oraz pomagają w skoordynowaniu bodźców wzrokowych i ruchowych. Dodatkowo, pomagają one rozwinąć umiejętności mówienia, powtarzania, liczenia oraz pisania.

Zabawki, które rozwijają zdolności sensoryczne

Wśród zabawek edukacyjnych (https://tantis.pl/zabawki-edukacyjne-c5275) dla noworodków polecane są grzechotki do rączki. Rozwijają one sprawność manualną. Dodatkowo stymulują zmysł słuchu, gdyż w wyniku potrząsania, wydają różne dźwięki. Kolejny przykład stanowią klasyczne piramidki z kółek. Są one polecane niemowlakom i starszym dzieciom, gdyż pomagają w ćwiczeniu precyzyjnego chwytu. Dodatkowo, rozwijają koordynację ręka-oko. Występują w różnych kolorach, dzięki czemu dzieci poznają różnorodne odcienie barw.

Pomoce edukacyjne, które kształtują umiejętność mówienia oraz liczenia

Dla przedszkolaków polecane są natomiast liczydła oraz alfabety. Wykonane są one często z naturalnych, drewnianych kompozytów oraz ekologicznych farb, które są dopuszczone do kontaktu ze skórą dziecka. Pomagają one w rozwinięciu umiejętności liczenia i mówienia. Dodatkowo, tego typu produkty pomagają w wyćwiczeniu ręki. Dzięki liczydłom oraz abecadłom, najmłodsi poznają wygląd liter i cyferek. Zestawy te ćwiczą przede wszystkim spostrzegawczość, zdolności manualne a także pomagają w stawianiu pierwszych kroków w kierunku pisania.

Czym wyróżniają się zestawy edukacyjne dla najmłodszych dzieci?

Zestawy edukacyjne charakteryzują się świetną jakością, dzięki czemu posiadają odpowiednie certyfikaty i spełniają standardy Unii Europejskiej. Certyfikaty CE informują o bezpieczeństwie użytych materiałów i o tym, że produkty mogą być dopuszczone do obrotu. Wśród cieszących się dużą popularnością zabawek, które bawią i uczą, można wyróżnić między innymi:

  • grzechotki,
  • puzzle,
  • maskotki mówiące,
  • maty dla noworodków,
  • sortery,
  • tablice manipulacyjne.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.