Maskotki odpowiednie dla dzieci, czyli jakie?

17/02/2022

Dziecko nie potrzebuje skomplikowanych zabawek, które mienią się kolorami, wydają rozmaite dźwięki. Zdecydowanie lepiej postawić na klasykę, niezawodnego pluszaka. Stanie się on przyjacielem, do którego będzie można się przytulić, wyżalić. Dzieci uwielbiają się przytulać do maskotek Kicia Kocia, które wzbudzają zainteresowanie swoim nieprzeciętnym wyglądem. Towarzyszą dziecku podczas zasypiania, spożywania posiłku, zabawy, spaceru. Dzieci zabierają przytulanki także do przedszkola, zapewniają one im poczucie bezpieczeństwa. Raźniej jest pójść do nieznanego miejsca ze swoim przyjacielem, który nie oddali się nawet o krok.

Jakiej przytulanki potrzebuje dziecko?

Maskotki Kicia Kocia (https://tantis.pl/kicia-kocia-maskotki-c6092) nie są wyłącznie zabawkami, pełnią rolę uspokajających przytulanek, zapewniają poczucie bezpieczeństwa. Za ich pomocą można szybko odwrócić uwagę dziecka, gdy zaczyna płakać. Ukochana maskotka potrafi zdziałać cuda, dlatego zawsze warto mieć ją pod ręką. Dzieci zwracają uwagę przede wszystkim na wyraziste kolory i kształty, pluszaki przypominające zwierzęta sprawdzają się idealnie. Wzbudzają ciekawość, stają się wiernymi przyjaciółmi. Istotne jest to, aby przytulanka została wykonana z dobrej jakości materiałów, starannie wykończona. Powinno się kupować zabawki mające odpowiednie atesty i certyfikaty bezpieczeństwa.

Unikać należy maskotek wykonanych ze sztucznych materiałów, z chemicznymi dodatkami. Zawsze powinno się sprawdzić, czy zabawka nie zawiera jakichś toksycznych substancji, które mogłyby wywołać reakcję alergiczną, zaszkodzić dziecku. W przypadku najmłodszych świetnie sprawdzają się przytulanki wyposażone w generator białego szumu, który działa kojąco na maluszka, pomaga mu się uspokoić i zrelaksować. Ciekawą opcją są także maskotki wygrywające spokojne melodie, umożliwiające nagrywanie głosu rodzica, śpiewające kołysanki. W sprzedaży znajdują się również przytulanki w postaci projektora, które wyświetlają na suficie/ścianie obrazy przykuwające wzrok dziecka. Będzie to dla niego dodatkową atrakcją. Świetnie sprawdzą się również kocyki przytulanki, które pełnią funkcję maskotki i otulają dziecko.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.