Który piasek kinetyczny będzie odpowiedni dla dziecka?

28/02/2022

Na rynku można znaleźć szeroką gamę piasków kinetycznych. Niektóre z nich posiadają w swym składzie ciekawe substancje dodatkowe, a inne mają wyjątkowe właściwości. Która z odmian tegoż piasku będzie dla dziecka odpowiednia? Czy rodzic powinien obawiać się przekazania takiej zabawki dziecku?

Piasek z dodatkami

W ofercie wielu sklepów zabawkarskich można znaleźć np. piasek z różnymi dodatkami. W tej grupie produktów najczęściej spotykanym jest piasek z brokatem. Dzięki takiemu oryginalnemu połączeniu, piasek ten ciekawie mieni się w świetle słonecznym. Wybierając piaskolinę można też postawić na produkty wielobarwne. I choć największą popularnością cieszy się piasek utrzymany w naturalnej kolorystyce, to coraz częściej można znaleźć jego zielone, brązowe, a nawet… neonowe warianty.

Foremka to podstawa

Rodzic chcący kupić dziecku piasek kinetyczny, powinien zastanowić się nad nabyciem zestawu z foremką. W ten sposób można stworzyć całe mnóstwo różnych, interesujących kompozycji, w tym zwierzęta, owoce, domki i samochody. Można też zastanowić się nad zakupem zestawów, w którym znajdują się specjalne elementy do przesypywania piasku. Młynki, wiaderka i sitka to tylko niektóre z nich. Warto dobrze się rozejrzeć, gdyż sporo niszowych producentów wprowadza do swej oferty nowatorskie rozwiązania.

Kuweta do zabawy

Ważnym elementem zestawu z piaskiem jest tzw. kuweta, która jest świetnym zamiennikiem dla piaskownicy. Wymiary typowej kuwety do zabawy 22 x 22 cm, co całkowicie wystarczy nawet dla kilku kilogramów piasku. W dużym zestawie można zakupić nawet 3 kilogramy piasku, co przełoży się na jeszcze więcej radości z zabawy. Dzięki kuwecie rodzic ma pewność, że piasek nie rozsypie się po całym domu. A tak na marginesie, można go podarować nawet bardzo małym, bo dwuletnim dzieciom.

Podsumowując, zabawa piaskiem kinetycznym to prawdziwa frajda dla dzieci. Możliwość tworzenia różnych budowli, zaawansowanych brył, a także zestawy dodatkowych figurek i narzędzi, pozwolą cieszyć się wręcz nieograniczoną zabawą.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.