Klocki LEGO – idealny prezent dla dziecka (i nie tylko)

06/06/2022

Kto z nas nie kocha klocków LEGO? Dla większości z nas stanowią one symbol beztroskiego dzieciństwa i jako takie zasługują na ogromny sentyment. Co więcej, dostępność zestawów dla bardziej zaawansowanych użytkowników sprawia, że dorośli sięgają po nie nie tylko po to, by przypomnieć sobie cudowne lata młodości. Nie wszyscy jednak wiedzą, że historia tej marki zaczęła się od tragicznych wydarzeń…

Historia LEGO – legenda powstała w małym warsztacie

Początki LEGO sięgają lat 30. XX wieku i wiążą się z osobą Ole Kirka Christiansena. Ten duński stolarz na pewno w pierwszym okresie swojej działalności nie wiązał przyszłości z branżą zabawkarską. Wszystko zmieniły dwie tragedie, które dotknęły jego rodzinę. Pierwsza to śmierć żony i matki jego dzieci, a druga – pożar warsztatu, dzięki któremu Christiansen zarabiał na życie. Wydarzenia te szczególnie mocno dotknęły najmłodszych. By nieco ulżyć im w rozpaczy, Ole wykonał dla nich drewnianą kaczuszkę.

Zabawka okazała się tak dobra, że dzieci Christiansena wprost nie mogły się od niej oderwać. Duńczyk postanowił więc wykonać więcej kaczuszek i sprzedawać je w okolicy. Zabawkarski biznes rozwijał się bardzo szybko, a Christiansen zaczął pracować nad nowymi produktami. Jednym z nim był zestaw drewnianych klocków. Krótko po wojnie na rynku pojawiły się plastikowe klocki sygnowane logo marki.

Największym przełomem okazało się wprowadzenie systemu łączenia poszczególnych klocków. Znany wszystkim patent wykorzystujący wypustki i gniazda sprawił, że klocki LEGO pokochały dzieci z całego świata. Wpływ na wielką popularność marki miało tez wypuszczenie na rynek serii i zestawów tematycznych oraz pojawienie się charakterystycznego ludzika LEGO, który do dziś jest nieodłącznie związany z duńską firmą.

Zestawy LEGO – każdy miłośnik klocków znajdzie coś dla siebie

Jak już wspomnieliśmy, jedną z najważniejszych cech duńskich klocków jest ich duża różnorodność. W ofercie marki coś dla siebie znajdzie dosłownie każdy amator klocków – bez względu na to, czy ma 3 czy też 60 lat. Najmłodsi na pewno bardzo ucieszą się z któregoś z zestawów z serii LEGO Duplo, które cechują się większymi rozmiarami oraz łatwiejszym rozłączaniem. Nieco starsi do wyboru mają mnóstwo propozycji z linii takich jak City, Castle, Pirates czy Creator. Starsi i bardziej zaawansowani kochają zaś zestawy z serii Technics, które pozwalają na wykorzystanie takich dodatków jak silniki czy programowalne siłowniki, wprowadzając do zabawy element robotyki.

Czemu warto kupić dziecku klocki LEGO? Najważniejsze powody

To, że cały świat kocha klocki rodem z Danii nie bierze się znikąd. To zabawki odpowiednie dla właściwie każdego dziecka i pozytywnie wpływające na jego rozwój. Za kupnem któregoś z zestawów dla swojej pociechy przemawia między innymi stymulowanie jego kreatywności, kształtowanie umiejętności manualnych i, w przypadku serii Technics, możliwość nauki podstaw robotyki. Nie sposób zapomnieć też o ich wyjątkowym designie i najwyższej jakości będącej wynikiem blisko stu lat doświadczenia w branży.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.