Jak skompletować wyprawkę dla noworodka?

25/07/2021

Skompletowanie wyprawki dla noworodka nie jest łatwym zadaniem. Na szczęście rodzice mają na to dużo czasu. O czym należy pamiętać kupując niezbędne rzeczy dla swojego malucha?

Kosmetyki

Wyprawka dla malucha powinna być wyposażona w niezbędne kosmetyki. Warto pamiętać, że część kosmetyków należy zabrać do szpitala, gdyż będą potrzebne już chwilę po urodzeniu malucha.

Noworodek nie potrzebuje wielu kosmetyków, trzeba jednak pamiętać, że bardzo ważna jest ich jakość. Skóra noworodka jest bardzo delikatna i wrażliwa. Kosmetyki nie powinny zawierać barwników, alkoholu, konserwantów czy kompozycji zapachowych.

Bardzo ważne są emolienty, które tworzą na skórze malucha filtr ochronny hamujący utratę wody. Warto również pamiętać, że w pierwszych dniach życia dziecko potrzebuje kremu ochronnego przeciw odparzeniom. Należy wybierać kremy, które zawierają prebiotyki.

Dla noworodków przeważnie nie stosuje się szamponu do mycia włosów. Najczęściej używany jest ten sam kosmetyk, którym należy myć ciało dziecka.

Wybierając się do szpitala nie można zapomnieć o pieluchach, które są niezbędne. Oferta pieluch jest ogromna. Przyszli rodzice mogą czuć się przytłoczeni, ale z czasem nauczą się wybierać takie pieluchy, które będą idealne dla ich maluszka.

Szafa malucha

Wyprawka dla noworodka (kliknij) powinna być podzielona na te rzeczy, które rodzice zabiorą do szpitala, jak i na ciuchy, które przydadzą się w kolejnych dniach.

Do szpitala koniecznie trzeba zabrać około 7 sztuk body z krótkim rękawem, śpiochy, 3 – 4 komplety pajacyków. Nie można również zapomnieć o skarpetkach. Ważne by były wyposażone w dobry ściągacz. Skarpetki będą zakładane maluszkowi na ręce, by nie podrapał się w pierwszych dniach życia.

Konieczne są również spodenki oraz sweterki. Trzeba pamiętać, że maluch inaczej odbiera temperaturę i należy zabezpieczyć go przed chłodem. Kolejnym elementem garderoby jest czapeczka. Nie zależnie od pory roku, w której urodzi się dziecko, czapeczka jest niezbędna. Na lato są specjalne czapeczki, które są delikatne. Uszy maluszka będą zabezpieczone przed przeciągami, a jednocześnie główka dziecka nie będzie się pociła.

Wyprawka dla noworodka musi być również wyposażona w śpiworek, w który będzie zawinięty maluch. Świetnym rozwiązaniem są rożki, które są twardsze niż zwykłe kocyki. Dziecko można ciaśniej owinąć a rodzice, którzy na początku są bardzo niepewni czują, że dziecko jest stabilniejsze.

Koniecznie trzeba pamiętać o zabraniu ciuchów, w których dziecko wróci ze szpitala. W miesiącach zimowych niezbędny będzie ciepły kombinezon, rękawiczki oraz porządna czapka.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.