Dlaczego warto kupić dzieciom puzzle?

18/09/2021

Układanie puzzli to rozrywka dla całej rodziny. To jedna z pierwszych zabawek, z którymi mają do czynienia dzieci. Dlaczego są tak chętnie wybierane przez rodziców?

Trening dla mózgu

puzzle

Gra puzzle z oferty rewolucja.co.uk świetnie pobudza neurony do działania. Ich układanie stymuluje równocześnie obie półkule w mózgu. Puzzle dla dzieci wpływają na rozwój logicznego myślenia, zdolności analitycznych, kreatywności, wyobraźni i pamięci roboczej. To także możliwość udoskonalenia zdolności manualnych malucha. Puzzle są idealnym przykładem na to, że nauka może być zabawą.

Źródło wiedzy o świecie

Specjalne puzzle mogą pomóc dzieciom w nauce liter oraz cyfr, a także rozpoznawania zwierząt, roślin i przedmiotów. Poznawanie świata u dzieci odbywa się głównie przez zmysł wzroku. Kolorowe puzzle umożliwiają im poszerzanie wiedzy i pobudzanie zainteresowania oraz zapału do dalszej edukacji. Można wybierać spośród puzzli dedykowanych dzieciom w różnym wieku.

Możliwość spędzenia czasu w rodzinnym gronie

Wspólne układanie puzzli jest idealną okazją na zintegrowanie rodziny. W trakcie zabawy dziecko może zadawać rodzicom pytania, które przerodzą się w dyskusję o świecie. Zabiegani dorośli mogą wygospodarować chwilę w ciągu dnia, by spędzić z dzieckiem czas i zacieśnić więzi rodzinne. To bardzo ważne szczególnie w pierwszych latach życia malucha.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.