Co najczęściej jest kupowane jako pamiątka z komunii świętej?

22/06/2021

Komunia to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu dziecka, które wychowywane jest duchu wartości katolickich. Długie przygotowania i uczęszczanie na zajęcia z księdzem i katechetami ostatecznie zostaje zwieńczone wielką uroczystością, która będzie wspominana przez dziecko do końca życia. By utrwalić pamięć o tym wydarzeniu, warto pomyśleć o zakupie pamiątek komunijnych dla dziecka.

Jakie są najpopularniejsze pamiątki komunijne?

Najpopularniejszą pamiątką wręczaną młodym katolikom podczas sakramentu pierwszej komunii świętej jest… Pismo Święte. Biblia to najbardziej znana księga na całym świecie, która przekazuje uniwersalne wartości moralne. Warto więc zaopatrzyć dziecko w jeden egzemplarz, po który z pewnością sięgnie jeszcze wielokrotnie w ciągu życia. Oprócz Biblii w tradycyjnym wydaniu, coraz większą popularność zdobywa również Biblia dla najmłodszych, gdzie za pomocą prostszych słów i obrazków, przekazane są historie znane ze Starego i Nowego Testamentu. Innym przykładem pamiątek z komunii świętej, które są właściwie standardem i stanowią niejako symbol tej uroczystości, są srebrne medaliki z wizerunkiem Matki Boskiej lub Jezusa.  

Gdzie można zakupić pamiątki na komunię w UK?

Najprostszym sposobem na zakup takich produktów jest skorzystanie z oferty jednego ze sklepów komunijnych UK, takiego jak choćby ten. Szeroki wybór pamiątek i innych artykułów niezbędnych podczas tego sakramentu, pozwoli zaopatrzyć dziecko w najważniejsze rzeczy i sprawi, że będzie godnie uczestniczyć w uroczystości. 

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.