Zaraź się Wirusem i poznaj wspaniałą grę dla całej rodziny

21/03/2023

Czy zarażenie się Wirusem to coś złego? Nie tym razem! Oto jedna z najlepszych gier karcianych, która wciągnie całą twoją rodzinę na wiele godzin niezapomnianej zabawy. Wspaniała rozrywka nie tylko dla dzieci, ale także dla tych nieco starszych. Epidemia wspaniałej rozrywki czeka na ciebie!

Witamy w Leśnej Dziurze

Skąd ta panika? Dlaczego wszyscy mówią o epidemii jakiegoś tajemniczego wirusa? Wszystko za sprawą niewielkiego szpitala w Leśnej Dziurze, w którym laboranci odnaleźli puste pojemniki z próbkami. Po szpitalu rozprzestrzeniają się eksperymentalne warianty wirusów, a światu grozi poważne niebezpieczeństwo! Wraz z innymi graczami musisz stawić czoła zagrożeniu i uratować świat przed pandemią. Wygrywa ten, któremu uda się zwalczyć zarazę! Poradzisz sobie?

Najbardziej zaraźliwa gra na świecie!

Podobno ten, kto raz zagrał w Wirusa, tak łatwo się z niego nie wyleczy. Na tę grę nie ma szczepionki, długie godziny spędzone z talią kart są nieuniknione. Jednak z drugiej strony… Jeśli objawem wirusa ma być ogrom radości i czasu spędzonego z rodziną lub przyjaciółmi, to chyba ta epidemia nie jest znowu taka straszna? No pewnie, że nie! Wirus to gra, w którą koniecznie musisz zagrać!

Wirus – o co w nim chodzi?

Wirus – gra karciana, w której zadaniem jest pokonanie rozprzestrzeniającej się epidemii. Przeznaczona została dla grupy 2-6 graczy w wieku od 8 lat wzwyż, jednak przy drobnej pomocy z pewnością nawet nieco młodsi będą w stanie sobie z nią poradzić. Celem rozgrywki jest skompletowanie składającego się z czterech organów ciała – jeśli uda ci się to zrobić przed innymi, a żaden z organów nie będzie zainfekowany wirusem – wygrywasz. Oczywiście inni nie mogą być szybsi, dlatego możesz infekować wirusem organy innych graczy, ale uważaj – to samo może spotkać ciebie.

Wirus – na czym polega rozgrywka?

Na początku każdy z graczy otrzymuje trzy karty z talii i właśnie tyle muszą mieć na początku każdej rundy, a więc przed rozpoczęciem dobierają z talii brakującą liczbę. W każdej rundzie możesz zagrać jedną kartę, albo budować swoje ciało dodając nowe organy, albo też powstrzymując przeciwnika przed osiągnięciem celu przed tobą. Możesz zagrywać karty wirusów, aby infekować organy, a także szczepionki, które będą chronić twoje organy przed działaniem wirusów. Obserwuj swoich przeciwników i myśl rozważnie, aby wyprzedzać ich kolejne ruchy. Prócz tych podstawowych ruchów w talii kart znajdziesz jeszcze wiele innych zagrywek, które pozwolą uzyskać ci przewagę – nie wszystkie będą jednakowo etyczne, dlatego to ty wybierasz drogę, jaką zamierzasz osiągnąć zwycięstwo. O tym, co jeszcze czeka cię w trakcie rozgrywki przekonasz się, gdy zdecydujesz się zagrać – my więcej nie zdradzimy!

wirus gra

Rozrywka dla całej rodziny!

Gry karciane i planszowe to doskonała okazja do integracji z rodziną lub przyjaciółmi, a także wspaniały prezent dla dzieci. Mimo, że w przypadku gry Wirus czas rozgrywki to około 20 minut, pozwala ona wciągnąć na długie godziny, odrywając od ekranu komputera czy smartfona. To zdecydowanie jedna z tych gier, których finał natychmiastowo skutkuje hasłem „zagrajmy jeszcze raz!”. Stanowi także idealne wprowadzenie dla nowych graczy w ogromny świat planszówek i karcianek – szybka rozgrywka i nieskomplikowane zasady pozwolą natychmiastowo włączyć się w zabawę bez żmudnego i nudnego poznawania szeregu skomplikowanych zasad i ciągłego zaglądania do instrukcji w trakcie wielogodzinnej rozgrywki. Tutaj liczy się przede wszystkim zabawa i integracja z innymi graczami.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.