Wszystko o nosidełkach ergonomicznych

23/10/2017

wybór nosidełek ergonomicznychSposób przenoszenia dziecka to niezwykle ważny element wychowywania malucha, szczególnie dla mam, których możliwości fizyczne są znacznie zaniżone. Noszenie na rękach jest bardzo wyczerpujące, a niektóre produkty służące do pomocy, mogą być niebezpieczne dla rozwoju postawy dziecka. Konkurencję stanowi tzw. nosidełko ergonomiczne, które zapewnia duży komfort użytkowania i pełnię bezpieczeństwa dla malucha.

Od kiedy można stosować nosidełko ergonomiczne?

Nosidełko ergonomiczne nie jest przeznaczone do stosowania dla wszystkich dzieci. Jest to produkt, który zapewnia pełnię bezpieczeństwa dla malucha, ale można go stosować jedynie dla dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć. To bardzo ważny aspekt.

Do kiedy można stosować ten produkt?

Produkty te można stosować nawet do trzeciego roku życia malucha. Oczywiście, wszystko uzależnione jest od stanu rozwoju dziecka.

Jak działa taki produkt?

Eleganckie nosidło ergonomiczne to produkt miękki, wyposażony w klamry lub rzepy, którego krój dostosowuje się ciała dziecka, nie zmuszając malucha do przybierania nienaturalnej postawy. Dzięki temu, nosidełko umożliwia zachowanie bezpiecznej postawy, która zabezpiecza właściwy rozwój miednicy, kręgosłupa i bioder.

Komfort i wygoda

Są to produkty bardzo wygodne i komfortowe. Umożliwiają przenoszenie dziecka zarówno z przodu, jak i z tyłu, w zależności od upodobań rodzica korzystającego z produktu. Bardzo łatwy jest system lokowania dziecka w nosidełku. W przeciwieństwie do stosowania tradycyjnych chust, nie będziemy zmuszeni do tworzenia skomplikowanych węzłów. Zapięcie dziecka w nosidełku trwa bardzo szybko.