Karmienie mlekiem modyfikowanym

18/09/2017

Karmienie mlekiem modyfikowanym nierozerwalnie związane jest z akcesoriami takimi jak butelki do karmienia oraz smoczki. Mnogość wzorów i rodzajów butelek sprawia, że wybór może być trudnym do rozwiązania problemem.

WYBÓR BUTELKI DO KARMIENIA
Pierwsza butelka najmłodszego członka rodziny powinna być plastikowa lub szklana. Funkcjonalność należy w tym przypadku przekładać nad estetykę. Pojemność butelki do karmienia to kwestia sporna. W pierwszych tygodniach życia noworodek przyjmuje pokarm 7- 8 razy dziennie a pojedyncze porcja nie powinna przekraczać 130 ml. W kolejnych tygodniach ilość pokarmu jest systematycznie zwiększana. Na początku przygody z karmieniem mlekiem modyfikowanym postawić można więc na butelkę o pojemności 150- 200 ml. Egzemplarz ten posłuży przez kilka dobrych miesięcy.

ZACHOWANIE BUTELKI W CZYSTOŚCI
Większość aktualnie oferowanych na rynku butelek określanych jest jako samosterylizujące. Użytkownik zobowiązany jest jedynie włożyć je do mikrofalówki, by proces sterylizacji mógł zostać zapoczątkowany. Bardziej tradycyjni rodzice wybierają jednak butelki nie zawierające tej funkcji. Zachowanie butelki w czystości wymaga w tym przypadku trochę zachodu. Czyszczenie pojemniczka po mleku modyfikowanym rozpocząć należy od gruntownego opłukania pod bieżącą wodą. Delikatne środki do mycia naczyń oraz odpowiednio wyprofilowana szczotka to sprzymierzeńcy ostatniego etapu doprowadzania buteleczki do idealnego stanu.

Utrzymanie w czystości butelki do karmienia zapobiega wielu chorobom. Systematyczna eradykacja drobnoustrojów to obowiązkowy element dbania o zdrowie najmłodszego członka rodziny.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.