Ciepły kocyk dla niemowlaka

09/12/2020

Zimową porą wszyscy poszukują najlepszych sposobów na to, by się rozgrzać i uciec od przenikliwego chłodu. Zaparzenie ciepłej herbaty z cytryną, albo włączenie kaloryfera i owinięcie się kocykiem to prosty sposób na odegnanie zimna. Kocyk to też idealne rozwiązanie dla zmarzniętego niemowlaka.

Najlepsze ogrzewanie

Nowonarodzone dziecko nie jest przystosowane do surowych warunków, panujących poza przytulnym łonem matki. Podatne na drobnoustroje i zmiany temperatury musi być czule i troskliwie pielęgnowane, aby nie nabawić się przeziębienia lub innych przykrych chorób. Szczególnie jesienią i zimą, gdy temperatury w pomieszczeniach mogą mocno spadać, właściwe opatulenie malutkiej istotki może pomóc jej zachować odpowiednią temperaturę.

Kocyki bawełniane w różnych wzorach

Kocyk bawełniany dla niemowlaka (tutaj) oprócz swych wartości praktycznych może również być małym arcydziełem. Wielu rodziców decyduje się na zamówienie kocyków z wybranych wzorem lub motywem, który najbardziej im się podoba, a który powinien dobrze kojarzyć się także małemu człowieczkowi. Wyszywane na kocykach postaci z bajek czy urocze zwierzątka sprawiają, że niemowlę smacznie śpi ukojone do snu włochatymi barankami, albo uśmiechającą się do niego Myszką Miki. Z takim kocykiem można wybrać się również na zaaranżowaną dla niemowląt sesję zdjęciową, a wywołane fotografie z pewnością będą wspaniałą pamiątką, dumnie prezentowaną w rodzinnym albumie, albo na ścianie w salonie.

Praktyczny kocyk na różne okoliczności

Kocyki bawełniane, jakie zamówić można przez internet, lub kupić w sklepach z produktami domowymi, mają szerokie zastosowanie. Dla wielu wystarczy, że ułożone do snu dziecko, przykryte zostanie w łóżeczku swoim cieplutkim kocykiem. Ale ten sam kocyk można też zabrać ze sobą na spacer, gdzie leżące w wózku niemowlę opatulone będzie przyjemnym i grzejącym materiałem. W ten sposób, do dziecka nie dotrze przenikliwy wiatr, a osłonięte od mrozu nie będzie płakało z wyziębienia. Nawet w chłodniejszych porach roku, należy czasem wyjść na świeże powietrze, nie narażając jednak młodego organizmu na niepotrzebne zagrożenia. Już sam kocyk bawełniany może być na tyle dobrą izolacją, że pozwoli na cieszenie się spacerem nie tylko rodzicom, pchającym wózek, ale także malcowi, dopiero poznającemu otaczający go świat.

Kocyki bawełniane to zdobywający internet trend, właśnie przez wzgląd na swą praktyczność i możliwość wykorzystywania w różnych okolicznościach, a będące nieocenionymi gadżetami dla rodziców szukających osłony dla swych pociech.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.