Wygodny i praktyczny bujaczek dla dziecka

01/09/2017

Wśród wielu przedmiotów, znacznie ułatwiających pielęgnację niemowlęcia i które warto mieć w domu, czołowe miejsce zajmuje wygodny i funkcjonalny bujaczek. Przyda się on już w pierwszych tygodniach życia dziecka, przede wszystkim jako wygodne posłanie, które wszędzie można zabrać ze sobą, wykonując codzienne domowe prace. Znacznie ułatwia też usypianie malucha, zwalniając z konieczności noszenia go na rękach.

Jak wybrać najlepszy bujaczek?
Tego typu praktyczne urządzenia są dostępne w tak dużej ilości, że czasem ciężko zdecydować się na jedno z nich i warto wiedzieć, czym charakteryzuje się najlepszy model. Najważniejsze, aby posiadał certyfikat bezpieczeństwa i homologację dopuszczające do użycia w naszym kraju oraz skuteczny system pasów, zabezpieczający dziecko przed wypadnięciem.

Bardzo przydatna jest możliwość pełnej regulacji kąta nachylenia siedziska, od pozycji leżącej do siedzącej, co ma duże znaczenie dla rozwoju fizycznego malucha. Wraz z jego wzrostem będzie można stopniowo przyzwyczajać go do siedzenia, bez ryzyka kontuzji. Dobry bujaczek powinien być też wykonany z odpornych na uszkodzenia materiałów, najlepiej ekologicznych, niewywołujących podrażnień i takich, które można łatwo prać.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.