Wspaniała edukacja dzieci czyli hodowla przekopnic

10/05/2018

Wiadomą sprawą jest, że nauka najlepiej jest przyswajana kiedy jest połączona z zabawą. Istnieje wiele metod do tego aby zachęcić dzieci do nauki, lub inaczej mówiąc do mądrej zabawy. Jedną z tych metod może być hodowla Triopsów. Co to są jednak Triopsy? Nazwa brzmiąca dość tajemniczo.

Co to są Triopsy?przekopnice

Triopsy są bardzo prymitywnymi skorupiakami. Nazywane są również przekopnicami. W większości przypadków są malutkimi zwierzętami odżywiającymi się planktonem. Malutkie nie oznacza jednak, że są nudne. Zwierzęta te chociaż są prymitywne mają również bardzo ciekawą cechę. Cechuje je niezwykła wytrzymałość oraz niezwykle intensywny rozwój. Z tego powodu przystosowały się do życia w kałużach, które istnieją raptem kilka dni. Pod koniec życia składają mnóstwo niezwykle wytrzymałych jajeczek, które są w stanie przetrwać lata, zanim pojawi się kolejna kałuża. W ten sposób radzą sobie w środowisku naturalnym.

Triopsy w edukacji

Powyższe cechy Przekopnic powodują, że można je hodować w bardzo prymitywnych akwariach. Dzięki temu hodowla przekopnic jest również doskonałym narzędziem edukacyjnym dla dzieci. Dzieci mogą w małym akwarium hodować Triopsy. Dzięki temu, że zwierzątka te linieją niezwykle szybko, dzieci mogą obserwować rozwój kolejnych pokoleń co tydzień. Tego typu „zabawka” jest podobna do popularnych mrówczych koloni, z tą różnica że Triopsy nam nie uciekną, a opieka nad nimi jest zdecydowanie prostsza.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.