Wodny, czy silikonowy. Jaki gryzak wybrać dla dziecka?

26/09/2017

Ząbkowanie to bardzo dokuczliwy etap w życiu każdego dziecka. Niestety nie da się go ominąć. Każde dziecko reaguje w tym okresie nieco inaczej. Jednak głównych konsekwencji – bólu związanego z przebijaniem się ząbków przez kość szczęki oraz dziąsła, nie da się wyeliminować. Dziecko cierpi nie tylko z powodu bólu, dziąsła bardzo swędzą i puchną.

Prosta zasada działania
Gryzaki dla dzieci są najskuteczniejszym rozwiązaniem w czasie ząbkowania. Poprzez delikatne gryzienie i ssanie gryzaka, maluszek łagodzi ból i swędzenie.

Rozwiązania przygotowane przez producentów
Nie sposób jednoznacznie powiedzieć, który gryzak będzie dla dziecka najlepszym wyborem. Nie wiemy również, czy maluch w ogóle będzie chciał z niego korzystać. Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu to sprawdzić.
A jest w czym wybierać, bo rozwiązań na rynku nie brakuje.

Gryzaki wodne
Należą do najpopularniejszych i najtańszych rozwiązań. Wymagają przechowywania w lodówce. Dziecko gryząc zimny przedmiot schładza również swoje dziąsła.

Gryzaki silikonowe
Te najczęściej mają dodatkowo wypustki, które delikatnie drapią swędzące dziąsła.

Gryzaki ortodontyczne
Ich kształt jest dopasowany do kształtu dziecięcej szczęki. Gryzienie ich przynosi ulgę podczas wychodzenia ząbków przednich, kiełków, ząbków przedtrzonowych i trzonowych.

Gryzak – zabawka
To gryzak, który kształtem przypomina np. zwierzę lub dowolny przedmiot. Mogą mieć formę; żabki, słonia, wiewiórki, żyrafy i wiele innych.

Bez gryzaka ząbkowanie będzie o wiele trudniejsze zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Nie wiedząc, co się maluszkowi spodoba najlepiej wybrać kilka gryzaków, w różnych kształtach i kolorach.