Warto kupować książki dla dzieci

05/03/2020

Wychowywanie dziecka poza granicami kraju jest zagrożeniem dla rozwoju znajomości języka polskiego. Wbrew pozorom samo rozmawianie z pociechą po polsku w domu może nie być wystarczające. Szczególnie że tego rodzaju konwersacje nie pociągają za sobą rozwoju znajomości języka literackiego.

Czytanie od najmłodszych lat

Z tego względu tak ważne jest, aby dziecko miało dostęp do pozycji książkowych w języku polskim. Oczywiście powinny być one poziomem dostosowane do wieku dziecka. Odpowiednie książeczki dla dzieci mogą stanowić doskonałe uzupełnienie nauki ojczystego języka m.in. w ramach polskiej szkoły. Chociaż nabycie pozycji w języku polskim w większości krajów może stanowić wyzwanie, to nie dotyczy to Wielkiej Brytanii.

Zarówno w Anglii, Wali czy też Szkocji funkcjonują polskie księgarnie, w których zaopatrzyć się możemy w odpowiednie książki dla dzieci. Tego rodzaju księgarnie funkcjonują zarówno w ramach punktu stacjonarnego, jak i w postaci sklepów internetowych posiadających magazyny na terenie Wielkiej Brytanii. W praktyce oznacza to, że zamówione książki online mogą dotrzeć na wskazany adres zaledwie w kilka dni.

książeczki dla dzieci

Podstawy języka

Należy pamiętać, że zagwarantowanie dobrych podstaw języka, to najważniejsza rzecz dla rodzica, który pragnie, aby dziecko było dwujęzyczne. Pociecha znająca polski w stopniu odpowiednim do wieku z czasem sama zacznie sięgać po książki w języku polskim. W takim wypadku czytanie przestanie być już tylko element edukacji.