Super sand, plastelina, modelina.. czyli zabawki wspierające rozwój dziecka

11/04/2018

Z pewnością każde dziecko ma wśród swoich zabawek plastelinę lub modelinę. Lepienie z plasteliny obowiązkowo ma miejsce również w szkole, jako jedna z technik wykonywania różnego rodzaju prac na plastykę. Popularność tej zabawy sprawia, że dla większości rodziców jest to zwykła czynność. Najczęściej nie przywiązuje się uwagi do walorów jakie przynosi. A jak się okazuje, przynosi ich całkiem sporo.

Rozwijanie małej motorykisuper sand

Mała motoryka to zdolność sprawnego poruszania dłoni i palców. Jest to niezbędna umiejętność do wykonywania ruchów precyzyjnych. Z kolei u dzieci jest ona kluczową zdolnością potrzebną do późniejszego opanowania pisania. Jeśli zależy nam, aby dziecko nie miało problemów w szkole, warto od wczesnych lat angażować go w zabawy i ćwiczenia wykorzystujące pracę rąk i dłoni.

Jakie zabawy wybrać

Wspomniana modelina i plastelina to podstawowe zabawki, z którymi dzieci zazwyczaj mają do czynienia. Na rynku jest jednak o wiele więcej ciekawych i twórczych zabawek, czy też pomocy edukacyjnych. Wśród nich możemy znaleźć między innymi super sand, czyli kinestetyczny piasek, który służy do ugniatania i budowania z niego różnego rodzaju konstrukcji. Dzięki niemu dzieci mogą przenieść zabawę z piaskiem do domu, a przy tym ćwiczyć sprawność dłoni. Nowoczesne zabawki dla dzieci charakteryzują się też dodatkowymi walorami – antybakteryjny super sand jest tworzywem naturalnym.
Oprócz zabaw polegających na modelowaniu możemy zakupić również gry edukacyjne zawierające elementy nawlekania koralików, czy też budowania precyzyjnych konstrukcji.

Dzięki dobrze przemyślanym zakupom możemy sprawić dziecku frajdę, a dodatkowo wspomagać jego rozwój.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.