Popularność książek dla dzieci

23/05/2018

Książki dla dzieci doskonale sprawdzają się jako forma pomocy w prawidłowym rozwoju najmłodszych. Uczą dzieci nowego słownictwa i poprawnej gramatyki. Do tego rozwijają wyobraźnię, ćwiczą koncentrację i uczą logicznego myślenia. Dlaczego więc coraz mniej dzieci sięga po książki?
Rozwój technologii sprawił, że powstało wiele alternatywnych form spędzania wolnego czasu, do czytania książek. Nie tylko najmłodsi, ale i starsi potrafią godzinami przesiadywać przed ekranem. Dużo dzieci jest uzależniona od komputera, czy telefonu, a rodzice nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Grając w gry komputerowe, czy przeglądając internet, dzieci nie czują potrzeby czytania książek. To jednak nie znaczy, że ich nie potrzebują. Czytanie książek zapewnia wszechstronny rozwój najmłodszych, czego nie można powiedzieć o grach komputerowych. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc ograniczenie czasu spędzanego przed ekranem. Dzięki temu dzieci lepiej zagospodarują swój wolny czas, na przykład sięgając po książkę.

Sprawdź co jeszcze możesz zrobić w temacie książek dla dzieci: https://ksiegarnia.pwn.pl/Ksiazki/Ksiazki-dla-dzieci-i-mlodziezy,2196982,k.html

Czasami bliskie osoby, czy rodzice nie zachęcają odpowiednio dziecka do czytania książek. To może być kolejny czynnik, który wpływa na zmniejszenie popularności książek wśród dzieci. W szkole uczniowie muszą czytać szkolne lektury. Przez ten fakt dzieci często utożsamiają książki z obowiązkiem, a nie przyjemną formą spędzania czasu. Dlatego rodzice powinni zachęcać do czytania książek dla dzieci. Warto pokazywać najmłodszym książki o tematyce, która najbardziej ich ciekawi. Może zainteresowani tematem sięgną w końcu po literaturę?