Kostka Rubika- niezwykły gadżet

27/09/2017

Kostka Rubika to przedmiot znany wielu pokoleniom. Choć próbowało układać ją wielu, udawało się to tylko nielicznym, którzy budzili podziw w otoczeniu. Dlaczego ten gadżet to doskonały przedmiot dla dziecka? Ponieważ wspomaga jego rozwój.

Edukacja i zabawa
Klasyczny kształt kostki to tylko podstawowa jej wersja. Na rynku istnieją również inne kształty, na przykład piramida. Przeznaczone są one dla bardziej zaawansowanych w sztuce układania. Zabawka, bo tak można ją nazwać umownie, niezwykle pobudza i kształtuje wyobraźnię i odrywa od myślenia na konkretach. Dlatego jest przeznaczona dla dzieci, które już są zdolne myśleć obrazowo. Ponadto sprzyja nauce logicznego myślenia oraz koncentracji. To dobra zabawa nawet na kilka godzin. Jej układanie sprawia, że o wiele łatwiej jest rozwiązywać zadania matematyczne i łamigłówki logiczne. Kostka Rubika to także ciekawy trening zdolności kojarzenia, a ponadto wartościowy sposób, by spędzać wolny czas. Nie zajmuje wiele miejsca, więc można bez problemu zabrać ją w podróż i używać podczas jazdy samochodem czy na wakacjach. Dodatkowo doskonale pływa na rozwój motoryki małej jak i dużej. Z pewnością w przyszłości przyda się to w szkole i w życiu.

Na początku warto wypróbować wersję podstawową. Kiedy dziecko opanuje jej układanie, można przejść do tych 3 x 3. Tylko wtedy dziecko nie będzie narażone na frustracje, związane z zadaniem przekraczającym jego możliwości.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.