Instrukcja układania kostki rubika

01/02/2019

Jak się okazuje, ułożenie kostki rubika nie jest taką prostą sprawą. W internecie można znaleźć wiele metod i sposobów na szybkie i sprawne jej ułożenie. Jeżeli samodzielnie straciliśmy nadzieję na jej ułożenie warto pomóc sobie poniższą instrukcją. Jak ułożyć kostkę rubika 2×2? O to nasze porady.

 

Najprostsza metoda

Jak ułożyć kostkę rubika 2×2? Pierwszym co musimy zrobić, to całkowicie pomieszać kostkę. Kolejno – znaleźć kolor od którego zaczynamy nasze układanie. Gdy rozpoczynamy np. od białego klocka, wówczas poszukujemy kolejnego białego tak by, dopasować go po kilku ruchach do pierwszego założonego przez nas ( kilka obrotów w lewo i w prawo). Kolejne ruchy muszą być podobne do poprzednich by dany kolor jak najbardziej dopasować do pierwszego wybranego przez nas koloru. Nie jest to łatwe, jednak gwarantujemy, iż po kilku próbach na pewno się uda.

 

Metody ułożenia kostki

W internecie ponadto można przeczytać o wielu metodach układania kostki rubika 2×2. Jest mowa o algorytmach czy matematycznych rozwiązaniach. Czy warto z nich korzystać? Jeżeli stracimy nadzieję na samodzielne jej ułożenie – można posłużyć się takimi rozwiązaniami. Jednak producenci namawiają nas na cierpliwe i trwałe samodzielne próby, które doprowadza nas do celu. Pamiętajmy, iż jest to gra logiczna. Wystarczy kilka odpowiednich ruchów, by kostka osiągnęła zamierzony cel. Co ciekawe, kostka 2×2 jest spokojnie dedykowana młodym osobom ( już 8 latki świetnie sobie z nią radzą). Nie poddawajmy się i próbujmy. Powodzenia.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.