Gdzie w Anglii kupić zabawki dla dzieci?

19/09/2020

Bycie imigrantem nie jest proste. Nawet jeśli za granicą spędzi się niemal pół życia, zazwyczaj każdy czuje się nie do końca jak u siebie. Wielu Polaków lata temu wyemigrowało do Anglii, gdzie pozakładali swoje rodziny i wychowują dzieci.

Wielu imigrantów cały czas posiada w sobie tęsknotę za krajem ojczystym i stara się wychowywać dzieci w polskim duchu – w niedzielę posyłają dzieci do polskiej szkoły, czytają książki w ojczystym języku czy kupują im polskie zabawki UK to kraj bardzo różnorodny kulturowo, dlatego właśnie tym bardziej warto podkreślać tożsamość narodową w naszych pociechach, aby w przyszłości wiedziały kim są.

zabawki

Jak uczyć dziecko języka polskiego?

Wielu emigrantów stawia sobie za cel nauczenie dziecka języka polskiego. Zadanie to wymaga jednak wielu poświęceń. Jeśli dziecko w przedszkolu czy szkole ma kontakt wyłącznie z językiem angielskim, wówczas naturalnym jest, że to ten język będzie wybierał jako pierwszy. Dobrze jednak zadbać o to by na przykład w domu mówiono w języku polskim, posiadano bajki czy nie brakło polskich zabawek. UK jest krajem, w którym stosunek cen do zarobków jest optymalny – ubrania czy zabawki dla dzieci nie są dużym kosztem utrzymania. Jednak ciężko znaleźć stricte polskie sklepy na przykład z zabawkami dla dzieci, dlatego warto rozważyć zamówienie ich przez Internet. Misie mówiące po polsku, edukacyjne kostki z polskimi piosenkami – to wszystko z pewnością ułatwi maluchowi osłuchiwanie się z mową jego rodziców na co dzień. Dziecko może być dzięki temu dwujęzyczne.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.