Edukuj, nie zajmuj!

07/04/2019

Zabawki edukacyjne dla małych dzieci to doskonały sposób, aby wprowadzić maluchy w świat nauki, pokazać im otaczający ich świat, a także – co najważniejsze – zagwarantować wspaniałą zabawkę. Wśród takich zabawek znajdują się nie – jak błędnie myślą rodzice – gry komputerowe i bajki na DVD, a zabawki z prawdziwego zdarzenia.

Nie włączaj, pobaw się!

Wielu rodziców kupuje swoim pociechom w głównej mierze gry komputerowe, bądź też – dla młodszych – bajki na DVD. Wszystko po to, aby zająć czymś dziecko i mieć przysłowiowy święty spokój dla siebie. Te „zabawy” bowiem pochłaniają maluchy do tego stopnia, że nie trzeba się nimi zajmować. To jednak mocny błąd, ponieważ takie postępowanie nie prowadzi do niczego dobrego, a już z pewnością nie pokazuje dzieciom prawdziwego świata.

Warto więc porzucić wszelkie gry na komputer oraz bajki i pomóc dzieciom bawić się tak, jak należy. Pomóc w tym mogą edukacyjne zabawki dla maluchów, które są zarówno mądre, jak i sprawiają maluchom radość.

Zabawki edukacyjne dla małych dzieci: jakie są najlepsze?

Rozwój dziecka wspierają niemalże wszystkie zabawki, jednak jedne w mniejszym, a inne w większym stopniu. Edukacyjne pobudzają wyobraźnię, dlatego też warto na nie postawić. Są to między innymi kolorowe klocki posiadające wiele elementów, z których dzieci mają za zadanie ułożyć na opakowaniu domek.

Oprócz tego, nie można także zapominać o tradycyjnych kredkach oraz bloku rysunkowym. Pozwalają one zająć dzieci, a jednocześnie – co najważniejsze – umożliwiają im rozwój zdolności artystycznych, planowania przestrzennego oraz uczą przelewania obrazów w głowie na przysłowiowy papier. Obecnie na rynku zabawkowym dostępne są również liczne planszowe gry strategiczne, które pobudzają do myślenia i zapewniają wspaniałą zabawę. Małe dzieci mogą nie tylko uczyć się, ale także spędzać czas z rodzicami, którzy coraz częściej spędzają ze swoimi pociechami coraz mniej czasu. Warto więc pomyśleć o zabawkach edukacyjnych i odłożyć na bok bajki na DVD oraz gry komputerowe.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.