Czym tak naprawdę jest magiczna kostka?

23/08/2019

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy wie jak wygląda popularna kostka Rubika. Mało osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, czym jest magiczna kostka i na czym polega jej niesamowity fenomen. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które poszukują odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Co warto wiedzieć?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że magiczna kostka jest tak naprawdę zwykłą zabawą, a nie skomplikowaną łamigłówką przy której spędzi się wiele godzin, aby odkryć jej sekret. Magiczne kostki oferują nieskończoną ilość przekształceń, dzięki czemu zapewniają mnóstwo rozrywki nie tylko małym, ale również starszym dzieciom. Magiczna wersja popularnej kostki Rubika dzieli się na dwie oddzielne kostki, które pod względem geometrii przestrzennej mają naprawdę wiele do zaoferowania.

Historia magicznej kostki

Magiczna kostka po raz pierwszy pojawiła się blisko 40 lat temu, a za jej twórcę uznaje się Naoki Yoshimoto, który poszukiwał nietypowego sposobu podziału sześcianu w przestrzeni trójwymiarowej. Kostkę magiczną można rozłożyć na dwa oddzielne wielościany foremne, które do złudzenia przypominać gwieździste wielościany. Jedna z kostek jest zazwyczaj złota, a druga srebrna. W Polsce kostkę magiczną mogą kupić jedynie w profesjonalnych sklepach z łamigłówkami. Warto odwiedzić również zagraniczne sklepy online, które bardzo często oferują dostawę do Polski.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.