Czym jest laktator ręczny?

03/09/2017

Laktatory ręczne są urządzeniami służącymi do odciągania pokarmu. Wiele kobiet decyduje się na ich stosowanie. Dzięki nim mogą bowiem przygotować dla dziecka pokarm pod swoją nieobecność. Oprócz nich w sprzedaży są również laktatory elektryczne. Mimo to popularność laktatorów ręcznych nie maleje.

Laktatory ręczne mają całkiem sporo zalet. Przede wszystkim są proste w obsłudze i niewielkie rozmiarowo. Działają w sposób dość naturalny, a poza tym można w ich przypadku kontrolować tempo ssania. Kiedy laktator jest umieszczony na piersi, ściska się rączkę, aby wytworzyć próżnię, która pobudza przepływ mleka. Początkowo wiele kobiet używa laktatora dwoma rekami, z czasem jednak zupełnie wystarczająca jest jedna ręka.

Laktatory ręczne są też stosunkowo tanie, przynajmniej w stosunku do laktatorów elektrycznych. Poza tym są od nich znacznie cichsze, co daje oczywiście znacznie większy komfort użytkowania. Wiele kobiet jedną piersią karmi swoje dziecko, a z drugiej jednocześnie odciąga pokarm bez żadnej szkody dla malucha. Laktatory ręczne są też świetnym wyborem, kiedy pokarm jest odciągany tylko raz na jakiś czas. Kiedy dziecko ma być jednak na co dzień karmione odciągniętym z piersi mlekiem, warto rozważyć zakup laktatora elektrycznego. W tym przypadku odciąganie pokarmu odbywa się o wiele szybciej i jest znacznie wygodniejsze. Poza tym często eksploatowany laktator ręczny może się zepsuć.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.