Butelka dr Brown – przyda się na bolesne kolki

18/05/2018

 

jaka butelka dla dziecka

Kiedy dziecko często miewa bolesne kolki przyczyną tego jest zapowietrzenie, powstałe wskutek nałykania się przez nie powietrza podczas spożywania posiłku. Kolki występujące u niemowląt z czasem zanikają, jednak bywają na tyle uciążliwe zarówno dla dziecka, jak i rodziców, że warto pomyśleć jak im zaradzić.

Butelka Dr Brown – wyposażona w system odpowietrzający

Jeśli dziecko spożywa mleko zarówno z piersi, jak i z butelki, bądź tylko z butelki można się zająć bolesnym problemem kolek od razu. Można po prostu wymienić butelkę na taką, która przyczyni się do zmniejszenia ilości połykanego wraz z pokarmem powietrza. Wystarczy butelka wyposażona w system odpowietrzający, jak np. butelka Dr Brown.

Dobieranie smoczków do butelki

Dodatkową zaletą tych butelek jest możliwość dobrania do nich odpowiedniego smoczka, wykonanego z silikonu. Smoczki dobiera się również względem wieku dziecka. Niemowlęta powinny mieć takie, które wymagają od nich wysiłku podczas jedzenia, podobnie jak karmienie piersią.

Butelka towarzyszy dziecku w kolejnych miesiącach życia

Ważna jest możliwość wymiany smoczków do danej butelki dr Brown. W taki sposób dziecko w kolejnych miesiącach swojego życia może nadal z niej korzystać. Dzięki podziałce na butelce możliwa jest stała kontrola ilości wypitego przez dziecko mleka. Oczywiście dla starszych dzieci warto wybierać kilka butelek o większej pojemności, by nie trzeba było ich co chwilę myć i wyparzać.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.