Bezpieczny prezent dla małego dziecka

22/10/2020

Urodziny, Święta Bożego Narodzenia, pierwszy ząbek, czy bycie dzielnym na szczepieniu – okazji do obdarowania maluszka jest naprawdę wiele. Choć wielu rodziców stara się na co dzień nie rozpieszczać swojej pociechy prezentami, to już dziadkowie czy wujostwo bardzo często wręcza upominki, nawet bez jakiejkolwiek okazji. Niekiedy zakup prezentu dla bardzo małego dziecka może okazać się nie lada wyzwaniem. Warto zapoznać się z poniższymi wskazówkami, które podpowiedzą, co kupować dla maluszków, a czego unikać.

Bezpieczny prezent dla małego dziecka

Jednym z najbardziej bezpiecznych prezentów, jaki można wymyśleć, są oczywiście pluszaki. Tego rodzaju upominek zazwyczaj jest mile przyjmowany przez dziecko jak i jego rodziców. Miękki misiu czy króliczek nie zrobią maleństwu krzywdy. Podobnie sytuacja się ma w przypadku piłki Dla dzieci kulanie piłeczki to jedna z przyjemniejszych form zabawy wieku niemowlęcego. Ta zabawka jest bezpieczna, głównie ze względu na swój kształt. Nie ma ona żadnych kantów, które mogłyby wyrządzić niemowlęciu krzywdę. Warto zadbać jednak o to, aby piłka dla dzieci była odpowiednich rozmiarów. Zbyt mała może kusić maluszka i sprowokować go do wsadzenia do buzi. Dobrym prezentem dla maluszków są wszelkiego rodzaju gryzaczki. Wykonane są one ze specjalnych materiałów, które dzieci mogą kosztować w trudnym momencie ząbkowania. Nie ma nic lepszego na obolałe dziąsła niż schłodzony gryzaczek.

Czego lepiej nie kupować niemowlakom?

Jednymi z najbardziej irytujących zabawek są wszelkie grające pudła, kostki, pianinka czy laleczki. Oczywiście, dla dziecka może być to interesujące, jednak decybele, jakie potrafią owe zabawki wytworzyć bywają naprawdę nie do zniesienia. Tego typu przedmioty nierzadko przebodźcowują dziecko, które staje się przez to płaczliwe i rozdrażnione. Na pewno nie należy również inwestować w zabawki, w których niektóre elementy są wyjątkowo małe. Skutkować to może połknięciem przez dziecko jakiegoś przedmiotu, czego konsekwencje mogą być naprawdę nieciekawe.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.